PROJEKT RUKSAK USPIO! HVALA VAM, UČINILI STE VELIKU RADOST NAŠOJ MALOJ BRAĆI!

U ''PROJEKTU RUKSAK'' uspjeli smo kompletirati čak stotinjak ruksaka koji su poslani u Zagreb, u sjedište centra ''MARIJINI OBROCI HRVATSKA'', odakle će biti utovareni u kontejner i brodom do Božića doputovati na odredište – našim malim prijateljima u Afriku! HVALA na  vašem doprinosu!

Dragi prijatelji,
s radošću vam dajem podatak da smo u ''AKCIJI RUKSAK'' u našoj ''Župi svetih Fabijana i Sebastijana'' iz materijala koje ste svojom susretljivošću darovali, uspjeli kompletirati 29 RUKSAKA! Za jedan dobar razred! HVALA SVIMA, osobito hvala onima koji su napunili dva nova ruksaka novim školskim priborom (bilježnicama, olovkama, gumicama…) i onima koji su složili puno narančastih loptica, što smo dodavali u ruksake gdje je to nedostajalo. Hvala puno onima koji su stavili 2-3 žlice, jer su one uglavnom nedostajale u ruksacima, kao i sapuni, četkice…pa sam to drage volje dopunila. Ruksaci moraju biti složeni ''po deklariranom sadržaju'' (objavili smo ranije taj sadržaj),  zbog putovanja brodom i carinjenja do odredišta. Preostale materijale (odjeća, nešto školskog pribora) poslali smo u posebnoj kutiji za popunjavanje u Zagrebu.
Uz pomoć svojih prijatelja kompletirala sam još 17 ruksaka i jednu kutiju dodatnih  materijala.
A odličan doprinos stigao je iz Župe svete Marije Magdalene iz Kneginca. Oni su, preko angažmana članica župnog Caritasa, kompletirali 50-ak ruksaka i još dvije kutije s 40-ak praznih ruksaka, koji će, nadamo se, dobro poslužiti centu u Zagrebu. HVALA veliko gospođi SNJEŽANI NOVOTNY koja se s ljubavlju angažirala u Knegincu i kod svojih prijatelja.
Valja reći VELIKO HVALA i logistici poduzeća ''GUMIIMPEX-GRP'' iz Varaždina uz čiju pomoć je cijela pošiljka od gotovo 100 kompletiranih ruksaka (to je bila puna velika paleta), plus dodatni materijali, uspješno otpremljena i isporučena u centar ''MARIJINI OBROCI HRVATSKA''. Svi su se rado uključili i surađivali na tome, unatoč ekstremnim vrućinama koje su nas pratile cijeloga tjedna . U petak, 26.kolovoza stigla je do mene poruka: ''SVE JE USPJEŠNO ISPORUČENO U DONJE SVETICE.'' (gdje je sjedište udruge MARIJINI OBROCI HRVATSKA). Hvala, hvala!
SVI STE SJAJNI,  SRETNA SAM NEIZMJERNO ŠTO SMO ZAJEDNO UČINILI LIJEP DOPRINOS za dječicu koja imaju tako malo materijalnih stvari, a tako puno radosti i smijeha u životu! Vidjeli smo to već u domovini našeg dragog prijatelja vlč. Odilona! I on je sretan i zahvalan svima, naravno!

MOŽEMO UČINITI JOŠ NEŠTO! Da li znate da je za prehranu jednog djeteta u školi preko kuhinje koju organiziraju ''MARIJINI OBROCI'' dovoljno 75 kuna za cijelu godinu!?! Da, dobro je napisano – cca 10 EURA za jedno dijete potrebno je da ono ima svaki dan u školi obrok hrane kroz cijelu školsku godinu!
Dakle, dragi prijatelji, još možemo učiniti puno. Svaki dan po jedna kuna i skupit će se u obitelji prije Božića 75kn koje možete uplatiti prema primjeru na linku http://www.marysmeals.hr/what-you-can-do/make-a-donation/ - dolje se klikom na tekst može preuzeti primjer uplatnice na webu Marijinih obroka.

PROMIJENIT ĆETE ŽIVOT jednom djetetu jer ono će zbog toga moći ići u školu. U protivnom mora raditi, često teške poslove, kako bi zaradilo svoj dnevni obrok  zbog čega ga obitelj  ne može slati u školu.  HVALA unaprijed svima putem čijega dobrog srca će biti poslan prilog za hranu djeci u Africi!

Darinka Jagić

- propisani sadržaj ruksaka