Proslavljen svjetski Dan braka

U nedjelju 14. veljače 2016. u našoj župi sv. Fabijana i Sebastijana, u crkvi Dobroga Pastira u Varaždinu proslavljen je osmi po redu svjetski Dan braka. Na misi u 8 i u 10 sati župni vikar, vlč. Ivan Rak, svoju je homiliju posvetio tom važnom danu i još važnijem sakramentu - sakramentu ženidbe. Istaknuo je važnost međusobnog bračnog razumijevana, međusobnog darivanja i žrtvovanja u braku: jedno za drugo, za djecu i za obitelj. Bračni parovi su zajedno čitali nedjeljna čitanja, molitvu vjernika i pjevali prigodni psalam.
Već tradicionalno, na Svetu misu pozvani su bračni parovi koji su prije 25 godina sklopili sakrament ženidbe u našoj župnoj crkvi.  Svetoj misi su prisustvovali i obnovili svoja bračna obećanja bračni parovi Mužek, Gotal, Ranogajec, Zgrebec i Kajfež. Njihovih 25 godina zajedništva i obnova bračnih obećanja bilo je istinsko svjedočanstvo ljubavi njihovoj djeci i svim prisutnim vjernicima.

Galerija slika svjetski dan braka 2016