Papa karmelićankama: Molite se protiv gay brakova, iza njih stoji otac laži

Objavljujemo pismo koje je papa Franjo, tada kardinal Bergoglio, napisao 2010. karmelićanskim redovnicama, tražeći od njih da se mole za odbacivanje zakona o legalizaciji istospolnih brakova u Argentini

Nakon što smo objavili Pastirsko pismo koje je papa Franjo napisao kao nadbiskup Buenos Airesa u vrijeme kada je Argentina usvajla zakone koji će legalizirati istospolne brakove u toj zemlji, objavljujemo još jedan dokument iz toga razdoblja. Tim objavama puštamo da Jorge Mario Bergoglio sam odgovori, svojim riječima, na tvrdnje koje su se mogle čuti ovih dana u hrvatskoj javnosti, one prema kojima zagovornici referenduma ne slijede Papin nauk po tim pitanjima. Ovaj i prijašnji dokument jasno svjedoče o tome što i kako Papa misli o gay brakovima i tako daju odgovor na spomenute tvrdnje.

- cjelovito pismo možete pročitati ovdje ili preuzeti ovdje

(preuzeto s www.bitno.net)