Mjuzikl *Tri prijatelja s Noine arke*

Tri prijatelja s Noine arke 2013_5

Dana 24. prosinca 2013. godine na dječjoj polnoćki u 18h u našoj župnoj crkvi Dobroga Pastira održan je kratak mjuzikl  „Tri prijatelja s Noine arke“.
Najmlađi zbor naše župe i glumci, koji su svi članovi naše župe Sv. Fabijana i Sebastijana, uzrast od 7 do 15 godina, marljivo su pripremali ovaj kratak ali lijep i poučan mjuzikl.
U mjuziklu se, kao što i sam naslov kaže, radi o trojici prijatelja, odnosno o tri životinjice koje isprva nisu mogle ući u Noinu arku. Njih su druge životinje odbacile jer su ih smatrale najmanje bitnima, smatrale su ih slabima. No Bog za sve ima plan pa tako je imao i za njih. Poslao im je anđela koji ih je uveo u arku i objasnio im kako one ne moraju biti tužne jer će baš one biti najvažnije u Isusovu rođenju. Magarac će pomoći Josipu i Mariji da pobjegnu, volek će grijati Isusa svojim dahom, a ovca će mu biti poklon. Tako je Gospodin ispunio sve što je rekao. Kiše su lijevale, dogodio se veliki potop. No nakon određenog vremena vode se opet  povukoše i pojavi se život. Unatoč ovom upozorenju čovjek je i dalje griješio te je Bog iz same ljubavi prema ljudima odlučio poslati svoga sina. Na taj se način ispunilo sve što je Gospodin navjestio preko svoga anđela.
Priredba je trajala dvadesetak minuta no u njoj je bila jasna poruka:„Slabe svijeta izabra Bog, da posrami jake...“

Tekst mjuzikla napisao je Zvonko Klemenčić-Mito, naš župljanin, a glazbu maestro Anđelko Igrec.
Zbor su uvježbale Lucija Žignić i Dorotea Ilčić. Redateljica je Aleksandra Lukavečki.
Glazbena pratnja zbora: Lucija Žignić i Mladen Lukavečki.
Scenografiju su izradili Mladen Lukavečki i autor mjuzikla Zvonko Klemenčić.
Ton majstor bio je Dominik Klemenčić.
Kostime je izradila dijelom (prije više godina) Ana Kraš i sada Davorko Jakuš, te je dio posuđen od Vindi-centra.
Zahvaljujemo svima koji su na bilo koji način pripomogli u realizaciji mjuzikla: Mariji Ilić-Konjić, Nenadu Škerbiću itd...

- ostale fotografije s mjuzikla možete vidjeti ovdje