KRŠTENJE

Čovjek ulazi u život rađanjem: Krist mu daje da se rodi na nov život po krštenju.

POTVRDA ILI KRIZMA

Potvrda je sakrament Duha Svetoga. Isus Krist je začet i rođen po Duhu Svetom od Marije Djevice.

PRIČEST ILI EUHARISTIJA

''Gospodnja večera'', Euharistija je najpotpunije vidljivo očitovanje našega prijateljevanja s Bogom i jedinstva svega Božjega naroda na zemlji.

ISPOVIJED ILI POKORA

Svima nam je potrebno ''obraćenje'', praštanje i pomirenje jer smo svjesni da su snage zla i grijeha u nama i među nama često jače od dobra i vjernosti na koje smo pozvani.

BOLESNIČKO POMAZANJE

S misterijem patnje suočavamo se osobito u bolesti. U bolesti, vlastitoj i tuđoj, doživljavamo što znači trpjeti i biti ispunjen strahom i tjeskobom pred neizvjesnom budućnošću i pred smrću.

SVETI RED

Sav je Božji narod ''svećenički narod'' jer svi njegovi članovi vjerom i krštenjem postaju dionici svećeništva Isusa Krista koji je naš jedini Svećenik u potpunom smislu.

ŽENIDBA

Trenuci kada dvoje ljudi, koji su spoznali da se vole, definitivno odlučuju započeti novi, zajednički život - spadaju u najznačajnije trenutke njihova života.