Skauti u Rijeci 15. i 16.6.2013.

Od prošle subote 15.6.2013. naša župa postala je prva župa u Varaždinskoj biskupiji koja ima odred Katoličkih skauta. Naime, 20 naših skauta sudjelovalo je u Rijeci na proslavi zaštitnika grada - Sv. Vida, te tjekom Mise dalo svoju prvu skautsku prisegu. Tim činom i službeno su postali Katolički skauti, te obukli svoje skautske košulje.

Katolički skauti - izlet na Varaždin Breg

Ove subote 25.5. odred Katoličkih skauta naše župe zaputio na Varaždin Breg u naše "Župne gorice".
Tamo su skauti postavili šatore, pekli jeger, igrali se, brali bazgu...
Naka Bog blagoslovi ove mlade u njihovom rastu i širenju ljubavi prema Bogu, Crkvi i Domovini.
BCD 100 %

Druženje skauta ispred crkve Dobrog Pastira

skauti1

Članovi Katoličkih skauta, odred Sv. Fabijana i Sebastijana u subotu 18.5.2013. družili su se u prostorima i oko crkve Dobrog Pastira. Skautima su se ovaj put pridružili i članovi župnog zbora mladih. Kako je bilo pogledajte na slikama.
I ovom prilikom skauti vas pozivaju da im se pridružite. Susreti se održavaju petkom u 20 sati.
BCD (Bog Crkva Domovina) 100%

Katolički skauti - izlet na Aquacity

Prošle subote 13.04. Katolički skauti naše župe družili su se na obalama popularnog izletišta Aquacity. Mladi skauti vrijeme su proveli na sebi svojstven način, zabavom i učenjem u isto vrijeme. Neka Bog blagoslovi ove mlade u njihovom rastu i svejdočenju ljubavi prema Bogu, Crkvi i Domovini. Još jednom pozivamo sve mlade koji žele postat Katolički skauti da im se pridruže petkom u 20 sati u crkvi Dobrog Pastira Varaždin.

Katolički skauti - čuvanje Božjeg groba i bojanje pisanica

Na Veliku subotu 30.3.2013. članovi odreda Katoličkih skauta Sv. Fabijan i Sebastijan Varaždin okupili su se u prostorima naše crkve kako bi odali počast Božjem grobu.
Osim toga mladi skauti su vrijeme proveli i bojeći  uskrsna jaja – pisanice.

Katolički skauti - naša prva radna akcija

Na Veliki četvrtak 28.3.2013. članovi Katoličkih skauta naše župe – odred Sv. Fabijana i Sebastijana Varaždin , sudjelovali su u svojoj prvoj radnoj akciji : “ Čišćenje snijega oko crkve”.
Cilj akcije je kako  i sam naziv kaže, bio očistit snijeg oko crkve kako bi vjernici mogli nesmetano dolaziti  na mise i obrede tijekom Vazmenog trodnevlja.

Katolički skauti - odred Sv. Fabijana i Sebastijana Varaždin

Pozivamo sve zainteresirane učenike od 5. do 8. razreda osnovne škole koji žele naučiti zanimljive stvari vezane za skautizam i družiti se jednom mjesečno na izletima našim krajem i okolicom da nam se pridruže petkom nakon večernje mise, u 19:30 sati u crkvi Dobroga Pastira.

Za sve dodatne informacije možete kontaktirati slijedeće osobe iz naše župe:

Dominik Klemenčić 098/198-39-10

Marko Kolarek 098/939-36-01

- dodatne informacije o skautima možete saznati u prezentaciji ovdje

- više informacija o Katoličkim skautima je na web stranici www.katolickiskauti.com (web stranica je u preprogramiranju,  molimo za razumijevanje ukoliko ćete imati problema s otvaranjem)