Skauti u Rijeci 15. i 16.6.2013.

Od prošle subote 15.6.2013. naša župa postala je prva župa u Varaždinskoj biskupiji koja ima odred Katoličkih skauta. Naime, 20 naših skauta sudjelovalo je u Rijeci na proslavi zaštitnika grada - Sv. Vida, te tjekom Mise dalo svoju prvu skautsku prisegu. Tim činom i službeno su postali Katolički skauti, te obukli svoje skautske košulje.
Skauti su u Rijeku krenuli već u petak, a vratili su se u nedjelju. Smješteni su bili u Driveniku u kući bl. Alojzija Stepinca, centru za razvoj Katoličkih skauta Hrvatske.
Ovom prilikom skauti zahvaljuju svima koji su im omogučili putovanje u Rijeku, kako i izdradu njihovih skutskih košulja i marama.
Također pozivamo sve zainteresirane da im se pridruže petkom u 20 sati u crkvi Dobrog Pastira.
BCD 100 % - Bog, Crkva, Domovina