Pjevački zbor odraslih

Svake nedjelje na jutarnjoj misi u 8 sati u crkvi Dobroga Pastira, pjevanje predvodi grupa pjevačica i pjevača. Zbor vodi župljanin, poznati Varaždinski glazbenik gospodin Stanko Ilčić.

Kao mali pjevački zbor djelujemo od 21.7.2007. godine kada smo održali prvu probu. Probe imamo jednom tjednom i to srijedom u 19 sati!
Na probama pripremamo psalme za slijedeću nedjelju a do sada smo obnovili i dosta poznatih starih pjesama koje su se zadnjih nekoliko godina manje izvodile u našoj župi. Također smo naučili i neke nove skladbe koje su pretežno višeglasne. Mnogobrojnim ponavljanjem tih pjesama na misi uz prikazan tekst i vjernici su ih s vremenom zavoljeli te tako svi zajedno kroz pjesmu zdušno slavimo Gospodina. To je zapravo i najbolji oblik liturgijskog pjevanja.

Članovi Pjevačkog zbora su:
- sopran: Marija Droždek, Katica Maltar, Jelica Vražić, Fanika Martinac, Julijana Ilčić;
- alt: Ljubica Jerbić, Mila Ceglec, Ivanka Hunjet, Ivanka Figač, Nevenka Križanac;
- bas: Mirko Golub, Božo Mihalić, Franjo Hunjet, Mirko Kušter
- orgulje: Petra Martinez Kalčev
- orgulje vodstvo: Stanko Ilčić

Planiramo nastaviti s pjevanjem i dalje očekujući nove pjevače i pjevačice s dobirm sluhom i lijepim glasom. Tko još uz to poznaje i poneku glazbenu notu, s radošću i vesela srca primamo ga u naše društvo. Nije nas teško naći!

Stanko Iličić, voditelj Pjevačkog zbora odraslih