INFORMACIJE O ŽUPI

Dobrodošli na službene internet stranice župe sv. Fabijana i Sebastijana u Varaždinu!

Župa sv. Fabijana i Sebastijana osnovana je 30.11.1979. godine.  Smještena je na sjeverozapadnom dijelu grada Varaždina u blizni Varaždinskog groblja.

Župa ima 4920 župljana.

Od osnutka župe, župu vodi župnik vlč. Mijo Horvat.

Od rujna 2012. godine u župi je župni vikar (kapelan) vlč. Tihomir Kosec.
Od kolovoza 2010. godine do rujna 2012. u župi je bio župni vikar (kapelan) vlč. Tomislav Dodlek.

Đakonski praktikum u našoj župi od prosinca 2010. do svibnja 2011. obavljao je đakon Hrvoje Damiš.
Đakonski praktikum u našoj župi od prosinca 2009. do svibnja 2010. obavljao je đakon Neven Blažon.
Đakonski praktikum u našoj župi od prosinca 2008. do svibnja 2009. obavljao je đakon Odilon Gbenoukpo Singbo iz Benina (Afrika) - prvi đakon u našoj župi od osnutka župe 1979. godine.

Vjeroučitelji u župi su: Aleksandra Lukavečki, č.s. Benjamina Šmuc i Nenad Škerbić.

Od školske godine 2012./13. u župi se održava župni vjeronauk samo sa krizmanike – vlč. Tihomir Kosec i za prvopričesnike  - č. Benjamina Šmuc.

Od školske godine 2010./11. župni vjeronauk za sve razrede osnovne škole vode: časna sestra Benjamina Šmuc, vjeroučitelji Aleksandra Lukavečki i Nenad Škerbić, Martina Kolić i Alen Lacko - apsolventi teologije na Katoličko bogoslovnom fakultetu u Zagrebu.

Na području župe rade i žive časne sestre Milosrdnice.